Akcesoria dla dzieci do samochodu

Choć wielu rodzicom wydaje się to dość trudne, to jednak podróżowanie z dzieckiem może być bardzo przyjemne, a zarazem bezpieczne. Należy po prostu zadbać o odpowiednie akcesoria samochodowe, które ułatwią jazdę, zwiększając komfort i dbając o to, by dzieciom nie stało się nic złego. Jakie akcesoria będą szczególnie przydatne?

Akcesoria na podróż z dzieckiem – jakie rzeczy są tutaj niezbędne?

Oczywiście w każdym samochodzie musi znaleźć się odpowiedni fotelik dla dziecka – niemowlęta powinny mieć fotelik ustawiany tyłem do kierunku jazdy, pozwalający znajdować się im w pozycji leżącej. Dzieci starsze trzeba zaś wyposażyć w fotelik, na którym będą wygodne siedzieć, a jednocześnie taki, który pozwoli na i ich jak najbezpieczniejsze zapięcie. Fotelik powinien być dostosowany do wagi i wzrostu najmłodszych pasażerów samochodu. Click To Tweet

Kolejną bardzo przydatną rzeczą będzie zaś praktyczny oraz funkcjonalny pokrowiec na fotelik. Dzięki niemu skóra dziecka nie będzie mieć bezpośredniej styczności z syntetycznymi materiałami, a do tego będzie on przewiewny i miękki w dotyku. Pokrowiec będzie też ochraniał fotelik przed przetarciami oraz zabrudzeniami – poplamiony pokrowiec będzie można po prostu wyprać. Rzeczą niezbędną stać się mogą także nakładki na pasy, które zapewnią małemu podróżnikowi prawdziwą wygodę. Zapobiegać będą bowiem obtarciom skóry od elementów bezpieczeństwa. Kolejną bardzo ważną rzeczą stają się osłonki przeciwsłoneczne na szyby, które sprawią, że słońce nie będzie raziło dziecka w oczy, a jednocześnie ochronią auto przed nadmiernym nagrzaniem. Takie osłonki są bardzo różnorodne, najczęściej do szyby montuje się je na przyssawki i choć z zewnątrz są kolorowe, to jednocześnie umożliwiają dzieciom wyglądanie przez okna. Warto też, by rodzice przewożący swoje dzieci pomyśleli o zawieszce umieszczanej na tylnej szybie, która uczuli innych kierowców na fakt, że w jadącym przed nimi pojeździe znajdują się małe dzieci (co często może zwiększyć bezpieczeństwo tych ostatnich).

Akcesoria samochodowe, które mogą okazać się bardzo przydatne

Obecnie na rynku znaleźć można wiele akcesoriów samochodowych, które znacznie usprawniają jazdę z dzieckiem, dbając np. o jego wygodę, ale też wprowadzając do samochodu ład i porządek. W swoim aucie warto więc posiadać rzeczy takie jak:

  • Lusterko do obserwacji. Przydatne wtedy, gdy maluszek siedzi tyłem do kierunku jazdy i nie da się z nim nawiązać kontaktu wzrokowego. Wtedy kolorowe lusterko umieszcza się na tylnym zagłówku, odpowiednio nachyla i dziecko można obserwować także w czasie prowadzenia auta. Modele takich lusterek stają się też zabawkami, bo mogą wydawać dźwięki i migać światełkami (co rodzic kontroluje odpowiednim pilotem).
  • Miękkie zagłówki – mocuje się je do zagłówków samochodowych i umieszcza w foteliku. Pozwalają one na idealne wsparcie dla szyi i główki dziecka. Mogą mieć na końcach kolorowe maskotki.
  • Wkładka podróżna do fotelików dziecięcych – to nic innego jak siateczkowe kieszonki po obu stronach fotelika, które pozwalają na przechowywanie zabawek w zasięgu rączek dziecka.
  • Organizer – wiesza się go na tylnej części przedniego siedzenia – przed oczami dziecka. Jest to gadżet idealny do przechowywania zabawek, gier, ale też napojów i przekąsek. Pozwala utrzymywać w aucie porządek, a dodatkowo zabezpiecza fotele samochodowe przed zabrudzeniem. Jest on wykonywany z wytrzymałych i łatwych do czyszczenia tkanin.

akcesoria dziecko samochod 1

Jazda samochodem bez nudy i marudzenia

Oprócz rzeczy typowo praktycznych, nie można zapominać o tym, że czas spędzany w aucie może się maluchom dłużyć. Zaczynają wtedy kaprysić, a to może denerwować, a nawet rozpraszać kierowcę. Trzeba więc zadbać o to, by w samochodzie nie zapanowała nuda. Mogą w tym pomóc akcesoria takie jak uchwyt na tablet, który zapewni maluchowi łatwy dostęp do wszystkich przycisków, a jednocześnie pozwoli np. na oglądanie bajek bez konieczności trzymania sprzętu w rękach. Dzieciom kilkuletnim, szczególnie w czasie dłuższych podróży przydać się może natomiast tzw. stolik podróżnika, to znaczy wykonany zazwyczaj z lekkiej pianki blat, na którym można układać zabawki, gry, a nawet rysować. Taki stolik może też posiadać boczne kieszonki.

Akcesoria dziecięce do samochodu

Jak więc widać, podróż z dzieckiem wcale nie musi być obecnie problematyczna, ponieważ na rynku znaleźć można wiele rzeczy, które mogą ją znacznie ułatwić. Opisywane powyżej akcesoria dziecięce do samochodu są na dodatek bardzo zróżnicowane oraz funkcjonalne. Niektóre z nich nastawiają się na zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa, inne wygody, a jeszcze inne rozrywki. Producenci pomyśleli jednak także o wygodzie rodziców – proponując im łatwe do czyszczenia pokrowce, czy pomagające utrzymać porządek organizery. Wszystkie te akcesoria dziecięce do samochodu sprawiają, że wspólna jazda staje się o wiele łatwiejsza.

Zapisz się do naszego newslettera

Oceń artykuł
[Liczba głosów: 0 Średnia: 0]

Autor: zaKasią

Udostępnij ten post na

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złe nawyki podczas parkowania samochodu

Parkowanie to manewr, którego uczy się każdy aspirujący do miana przyszłego kierowcy. Umiejętność zaparkowania samochodu jest sprawdzana podczas każdego egzaminu...

Zamknij